ייעוץ לימודים: יועצות לימודים אובייקטיביות מומלצות

ייעוץ לימודים מסייע בהתלבטויות הקשורות בבחירת תחום לימוד, בדיקת כדאיות של חלופות שונות ובחירת מסגרת הלימודים הנכונה. הייעוץ בוחן את הנטיות והרצונות הפנימיים של הפונה תוך התאמתן למציאות שוק התעסוקה, לצרכים ולאילוצים הקיימים.

מכללה או אוניברסיטה? תואר אקדמי או לימודי תעודה? איך אדע מה התחומים המתאימים לכישוריי? איך לגשר בין תחום עניין לבין פוטנציאל השתכרות? עד כמה התעודה תעזור לי להתקבל לעבודה שאני רוצה?

בהתלבטויות הרבות לקראת בחירת מסלול לימודים, חשוב לקבל ייעוץ מיועץ אובייקטיבי, מנוטרל מאינטרסים של מוסד לימודים, ובעיקר כזה שמכיר היטב את המגמות והצרכים של שוק העבודה העתידי.

יועצות לימודים פרטיות מומלצות: תו האיכות של Experts

יועצות הלימודים שתפגשו כאן באתר, הן יועצות פרטיות מקצועיות שקיבלו את תו האיכות שלנו. התו ניתן ליועצות ויועצים בעלי היכרות מעמיקה עם שוק העבודה, הכשרה אקדמית ועיונית גבוהה רלוונטית, נסיון מעשי, המלצות מאומתות ופידבקים חיוביים מהפונים אליהן דרכנו.

בוחרים יועצת לימודים עם תו איכות

בדיקות רקע מעמיקות

כל היועצות באתר
בעלות השכלה והסמכה
ע"פ התנאים שהגדרנו

נסיון מוצלח מוכח

לכל היועצות נסיון
מעשי רלוונטי והמלצות
שאימתנו אישית

ראיון אישי מקיף

עם כל היועצות
קיימנו ראיון מקיף
והתרשמנו לטובה

בקרה שוטפת של חוות דעת

ענת שלנו לא מפסיקה
לתשאל לקוחות ולוודא.
(גם איתכם היא תדבר)

ירדן שחר ייעוץ קריירה
ייעוץ קריירה, אימון לתעסוקה והכנה לראיונות עבודה
יועצת תעסוקה ומאמנת קריירה בכירה. הכנה לראיונות עבודה ולמכרזים. העצמת הכישורים והחוזקות ופיתוח מסוגלות אישית. ליווי בתהליכים מחוללי צמיחה ושינוי. מעל 30 שנות נסיון בתחום התעסוקה, גיוס והשמת עובדים ובכירים.
רוית ויצמן תמיר פסיכולוגית יועצת תעסוקתית
פסיכולוגית, יועצת תעסוקתית
יועצת תעסוקתית בעלת ניסיון של למעלה מ-10 שנים. מייסדת MyRole - פלטפורמה הכוללת מאגרי מידע מקיפים ומתעדכנים אודות שוק העבודה. עובדת עם סטארטאפים, גופים ציבוריים, עמותות וארגונים גלובליים.

למי מומלץ לפנות לייעוץ לימודים?

  • למי שמחפש תחום לימודים וכיוון מקצועי לחיים.
  • למי שיודע מה הכיוון המקצועי שהוא רוצה, ומחפש הכוונה ללימודים מתאימים.
  • למי שמתעניין בתחום רחב ורוצה לדעת מה אפשרויות הלימודים והתעסוקה בתחום זה.
  • למי שמתלבט באיזה מוסד ומסלול כדאי לו לבחור לצורך הלימודים שלו.
  • למי שלא בטוח אם הוא מעוניין להתחיל ללמוד, ורוצה לבחון את האופציות לפניו.

מהו ייעוץ לימודים ומה הוא כולל?

ייעוץ לימודים הינו תהליך קצר מועד, שנועד לסייע לכם לרכוש כלים על מנת לבחור עבורכם את מסלול הלימודים הנכון. אנשים שונים מגיעים לייעוץ לימודים מסיבות מעט שונות, ולכן כל ייעוץ ייראה מעט אחרת. על מנת לענות על השאלה מהו ייעוץ לימודים, יש להבין ראשית באיזה מצב ראשוני מגיעים לייעוץ:

בחירת המסגרת הלימודית המתאימה

מי שמגיע עם רצון להכשרה מקצועית מסויימת בדרך כלל יצטרך בשלב הראשון של הייעוץ להגדיר תפקיד מסוים אותו ירצה לבצע. לאחר שבחר תפקיד, עליו ״לגזור אחורה״ תחום לימודים.
בחלק מהמקצועות זה יחסית פשוט – כל המקצועות הדורשים תעודה פורמלית (כמו עריכת דין, ראיית חשבון, רפואה, עבודה סוציאלית, ריפוי בעיסוק וכו'), בעוד במקצועות אחרים זה מורכב יותר.

הכוונה מקצועית: בחירת המקצוע והקריירה המתאימה לי

מי שמגיע עם עניין רחב במגוון תחומים כמו למשל ניהול לקוח, תפקידים עסקיים, תפקידים שיווקיים מסוגים שונים או תפקידי ניהול. לצורך הזה ההמלצה העיקרית היא לאסוף כמה שיותר מידע מקדים על שוק העבודה. כדי שהתפקיד בו מעוניינים לעסוק לא יהיה אמורפי אלא ספציפי יותר ויאפשר להגדיר לימודים רלוונטיים, חובה להכיר מעט יותר לעומק את עולם העבודה ואופני ההתנהלות שלו.

לאחר הבנה ראשונית, ניתן לאתר תחומי לימוד רלוונטיים תוך שקלול פרמטרים שונים כמו אופי מוסד הלימודים, סוגי החוגים האפשריים ורמת הרלוונטיות שלהם לתחומי העניין ולשאיפות המקצועיות, וכמובן, השאלה הנפוצה ביותר – תואר או קורס?

הייעוץ בבחירת תחום לימודים והמענה על שאלות אלו ואחרות הוא ממוקד ומבוסס נתונים.
מטרת הייעוץ מוגדרת כמובן על ידי הפונה והיא לרוב ספציפית לשאלת תחומי הלימוד והכדאיות ללימודים אלו כחלק מתכנון קריירה עתידי.

הייעוץ בוחן בעיקר נטיות ורצונות (או בשפה מקצועית – "מוטיבציות") תוך התאמתן למציאות שוק התעסוקה בשטח, למגמות הצפויות ולזמינות התפקידים בשלבים השונים כמו גם לצרכים הפנימיים של כל אדם שבונה את עתידו המקצועי.

ייעוץ ראשוני אונליין או במשרד

מה יכלול הייעוץ הראשוני?

1. מיפוי של המצב הנוכחי: מהם הקשיים והלבטים? מה המוטיבציות והרצונות שלכם?
2. בחינה של אפשרויות המסלולים השונים שיתאמו את הנטיות והמטרות שלכם.
3. תעדוף של אפשרויות שונות לפי מוסד לימודים, סוג מסלול, אפשרויות התעסוקה הרלוונטיות ועוד.

שאלות ותשובות

  • ייעוץ לימודים מתאים לכל מי שנמצא בצומת דרכים: בין אם אתם יודעים מה הכיוון המקצועי שלכם ולא בטוחים אילו לימודים יתאימו, או שיש לכם כיוון מקצועי כללי וצריכים עזרה על מנת לדייק אותו, או אולי אתם לא בטוחים בכלל מה מעניין אתכם וזקוקים ליועץ לימודים בעל ניסיון והיכרות עם השטח.

  • מטרת הייעוץ היא להכווין ולדייק את המוטיבציות שלכם, ולא לבחון את היכולות שלכם. לכן אין מרכיב של מבחן כחלק מייעוץ הלימודים.

עודכן בתאריך: 30 באפריל 2023

דילוג לתוכן