אימון ופיתוח מנהלים

כמהים למנהלים משמעותיים? כאלו שבאמת מובילים לתוצאות? שמזהים את ערך המוסף שלהם ושל הארגון, מגדירים משימה ופועלים לממשה? ניהול איכותי אינו בהכרח עניין של כישורים מולדים או אינטואיציה. כל מנהל יכול לשפר את יכולת קבלת ההחלטות שלו ואת כישורי הניהול ולמנף את הארגון ותוצאותיו העסקיות.

ירדן שחר אימון קריירה
מאת: ירדן שחר יועצת תעסוקה ומאמנת קריירה בכירה

מה כוללים אימון ופיתוח מנהלים?

אימון פרטני – אימון מנהלים, אימון עתודה ניהולית.

אימון קבוצתי – פיתוח צוות אורגני או פיתוח צוותי רוחב – מזכירות וכד'. אימונים קבוצתיים מנצלים את  עוצמת הקבוצה וההפריה ההדדית כקטליזטור לתהליכי צמיחה וההתפתחות. הקבוצה משמשת גם כמערך תומך, הקניית ידע, מיומנויות וכלים וכבסיס למשוב וכוללים על פי רב חלק תיאורטי, התנסותי – חוויתי ויישומי.

דגשים באימון:

 • הגדרת המציאות הקיימת לעומת הרצויה
 • מינוף החוזקות של הפרט לטובת הארגון
 • שמירה וחיזוק של איזון, אופטימיות ומסוגלות אישית
 • שימוש בכלים אפקטיביים בהם ניתן להיעזר גם בעתיד
האימון היה מראה לחוזקות ולערכים הבסיסיים שלי, מראה לאישיות שלי. הבנתי שאצליח לעשות כל מה שחשוב לי באמת.

מנהלת בכירה במוסד פיננסי

תהליך האימון אפשר לי להתרומם והחזיר לי את תחושת הביטחון והערכה העצמית. חזרתי לפעילות אינטנסיבית ואפקטיבית וזכיתי לקבל הכרה בינלאומית ויוקרתית.

פעילה חברתית לקידום שיתופי פעולה למען יחסי גומלין בינלאומיים

הגעתי אלייך שפופה, כפופה ולא מאמינה. יצאתי זקופה, בטוחה ומאמינה. אני כבר מרגישה שינוי, תחושה של משהו חדש, לא ממש מוכר… את משרה שמחה ואופטימיות שמסלקת את החושך הגדול ורק כך התחלתי בעצם לראות תוצאות.

מתאמנת מקבוצת סיכון

סוף סוף אני מצליחה להביע את עצמי, לבטא את רגשותיי ולהציג את דעותיי. אני מצליחה לנשום, אני מרגישה שהוצאת לי פקק מהגרון. אני מאושרת, מרגישה הקלה… אנשים רוצים להקשיב לי.

מתאמנת בת 72

כמנהלת בתפקיד אינטנסיבי עסקי בתחילת דרכה ציפיתי לקבל כלים להתנהלות בסביבה תחרותית. עם סיום התהליך, הפכתי להיות מנהלת בוגרת, מקצועית, מוערכת מאוד ועצמאית הן בקבלת החלטות והן בהתנהלות.

מנהלת דסק עסקי מוסד פיננסי ארצי

למדתי שלא הכול מושלם ואפשרתי לעצמי לקבל את עצמי כפי שאני, להיות מודעת ליכולות שלי ואפילו להעז לשנות. הבנתי ששאפתנות ותחרותיות אינן מילים גסות ואני אפילו מצליחה ליהנות מזה

מנהלת יחידה לוגיסטית בשירות הביטחוני

תהליך האימון היה משמעותי עבורי, ממוקד ומערר מוטיבציה. מצאתי עבודה חדשה ויש לי חזון… הדיוק והשיקוף, גם במקומות הקשים, אפשרו לי להיות מאותגרת ופרו אקטיבית. כבר היום אני נמצאת במציאות מבטיחה, טובה יותר, מספקת ומאתגרת.

מנהלת פיתוח טכנולוגיה ממוחשבת בחברת תעופה

חוויה מרתקת… הזדמנות מצוינת להיפטר מהרגלים וקיבעונות, להיפתח ולחולל שינוי בעצמי. "נפלו לי הרבה אסימונים" ואני בטוחה ומאמינה בדרכי להתנהלות מקצועית שונה ומאתגרת. התנהלות המפגשים הייתה הגיונית ובנויה בצורה מושכלת שאפשרה לי להתקדם בביטחון אל עבר המטרה. החכמתי, הועצמתי ונתרמתי רבות.

י. יועצת פיננסית ומנהלת מרכז למידה

אני שמח שהכרתי אותך, את יכולתך להיות שותפה אמיתית, "לזרום" איתי לאורך התהליך ולא לקבוע אג'נדה. את מקצוענית אמיתית. המשימתיות שלך, הנחישות שלך, ההתנהלות והיכולת שלך "לדייק אותי" תרמו להשגת המטרות שהצבתי ויתרמו רבות להצלחה שלי בעתיד.

מנכ"ל חברה לניהול פרויקטים

האימון היה בשבילי מאתגר, ממלא באנרגיות חיוביות ותובנות. יצאתי מחוזקת, מכוונת מטרה וחדורת מוטיבציה ואמונה בעצמי ובדרך. תודה על היותך אסרטיבית ועניינית מה שאפשר לי להיות ממוקדת ולהתחייב לעשייה. תודה רבה על הכל

עו״ד רחל

העובדה שתמיד ראית את התמונה הרחבה, וזכרת את הדברים עליהם שוחחנו במפגשים קודמים, חיזקה את האמונה שלי במקצועיות שלך. תודה רבה ירדן!

מנהל פרויקט לפיתוח טכנולוגיה רפואית בחברה בינלאומית

עזרת לי להרים את הראש ולהביט לעבר העתיד בחיוך ואופטימיות… רוצה לומר לך תודה. שאבתי המון, הפרית אותי ועכשיו נותר לי לפרוח וללבלב. ירדן, את מאמנת מקצועית, אכפתית, ממוקדת, ידעת לתת מענה ולתמוך גם בנושאים ש"צצו" והטרידו תוך כדי התהליך. ליווית לאורך כל הדרך. יש לי מטרה ברורה בקריירה החדשה ותכנית פעולה להשגתה. תודה רבה.

ת. מנהלת בכירה במערכת החינוך הארצית

באתי עם ניסיון רב, הרבה ידע, השכלה רחבה ותובנות אך לא שבע רצון, לא ממצה את היכולות שלי ומרגיש מתוסכל ולא מאושר, בדיוק כמו רכב שיש לו  G.P.S ולא ניתן לכיילו לכתובת היעד. היום אני מאושר רק מהידיעה שיש לי מטרה, והמחשבה עליה כבר מרגשת אותי. אני אופטימי, מרגיש חזק ומלא מרץ וביטחון. תודה רבה על המסע הקשה והמרתק. להתראות, אני נוסע

א. - אימון לתעסוקה

נפרדתי מכעסים קשים ומפחדים עזים. הבנתי שאפשר להיפטר מאמונות ודעות קדומות. את היית המראה שלי, פתאום ראיתי גם דברים שהיו עד כה בגדר נעלמים. אני יוצאת לדרך חדשה עם ארגז כלים שאוכל להשתמש בו בכל רגע נתון בחיי.

א.

באתי לאימון תעסוקתי לשם הכנה למכרז לתפקיד בכיר, למרות הישגיי עד כה בתחום האקדמי והמקצועי שהיתי בלחץ עצום… פגשתי מישהי שיש בה מכלול של ניסיון וידע בשלוב של אישיות רגישה, קשובה, מקצועית, מרתקת, חזקה ואסרטיבית – מבחינתי, דמות ראויה לחיקוי. לכן הצלחתי להגיע למחוזות רבים שהיו חשובים לי באמת – הורות, קריירה, מיומנויות ניהול ותקשורת בינאישית.

האימון היווה עבורי פריצת דרך להגשמת החזון שלי. סוף סוף גיבשתי זהות, קבעתי מטרות, גיבשתי תוכנית פעולה ריאלית ומעוררת מוטיבציה. לא מאיימת, מאד ממוקדת ויש פתרונות גם לחולשות. אני יודעת שאני מאד מוכשרת וכדאי שגם האחרים ידעו – עכשיו אני יודעת איך.

עיתונאית וסופרת

כדאי ורצוי שכל אחד ישתמש בשירותי "מיקוד" בנקודות מסוימות בחייו, עברתי כברת דרך והיום ברור לי שאצליח בדרך בה בחרתי בכל המישורים תוך כדי שמירה על ההבנה שההצלחה היא בניסיון ובדרך, וכך אפעל

מנכ״ל

יצרת אצלי מוטיבציה גדולה ובזכות ההכלה, ההכוונה, שימת הזרקור במקום הנכון ובזמן הנכון, אני רואה אותך שותפה מלאה לדרך שעשיתי ועוד אעשה.

אימון לקריירה - כיום בעיצומו של הגשמת חזון אישי

פקחת את עיני בנושאים רבים, גרמת לי לעצור ולחשוב. נתת לי את הדחיפה הראשונית, היית הטריגר שלי והבנתי שצריך לעשות ולפעול כדי שדברים יתרחשו. הפרגון שלך היווה קיר תומך. נתת לי פרספקטיבה נכונה לדברים ולחיים. הבנתי שכדאי לצאת ממעגל הנוחות, שאפשר לעשות שינוי בהתבסס על הצלחות מהעבר, מידע קיים וסביבה תומכת. את הובלת אותי להאמין בעצמי, לאהוב את עצמי ולהתוות את הדרך. לא להתעסק ב"למה" וכן להתמקד ב"איך".

פניתי לירדן בפעם השניה, 7 שנים אחרי הליווי הקודם לצורך ליווי לקראת מטרה חדשה. לא היה לי ספק שירדן תדע שוב לעזור לי בצורה המקצועית והמהירה ביותר. ואכן ירדן ידעה להתאים ולבחור את הליווי והכלים הנכונים לסיטואציה החדשה. גם הפעם לא הייתי יכולה להשלים את המטרה בצורה המהירה והמקצועית ביותר ללא הליווי של ירדן.

ביסאן סלמאן

המתאמנים של ירדן דיווחו על גישתה הייחודית ויוצאת הדופן וציינו כי האימון סייע להם מאד בקידום האישי והמקצועי. בנוסף לתהליכים אלו ירדן סייעה לעמיתים
ובוגרים מהתוכניות השונות בהכנה לשלבי המיון והגיוס למקומות תעסוקה והשתתפה בסדנאות ובמרכזי הערכה למתמודדים לתכניות הארגון.
ירדן מחויבת מאד לתהליכים בארגון ופועלת במקצועיות רבה. אני סמוך ובטוח שהיא תהווה נכס ותלווה תהליכים משמעותיים בכל ארגון אתו תעבוד.

עופר מרסיאנו, 'עולים ביחד'

ירדן לוותה אותי בצעדיי הראשונים כעצמאית. אינטליגנטית, עניינית, מקצוענית אמיתית ויחד עם זאת אמפטית, חמה ורגישה. מה עוד אפשר לבקש? ירדן יקרה, תודה ענקית. שמורה לך פינה חמה בליבי.

ירדן אישה מדהימה בעלת יכולות ניהול ומהירות יוצאת דופן. אשת אשכולות אשר יודעת להוביל להצלחה. מנהיגותה מבוססת ערכים של דוגמא אישית, נחישות התמדה, סובלנות וסבלנות בשילוב חוכמה נדירה.

ירדן ליוותה אותי ואת אשתי כשפתחנו עסק. כבר מהפגישה הראשונה הרגשנו שקיבלנו כלים מעשיים אותם אפשר ליישם בעסק. לירדן יש יכולות הכלה מדהימות שלא מאפיינות הרבה מאמנים. היא מגיעה עם ניסיון וידע מעשי יודעת לתרגם אותם לכלים אימוניים מותאמים אישית ומוצלחים. שמח שהכרתי אותה!

הגעתי לפגישת ייעוץ אצל ירדן. הייעוץ היה מעולה, עזר מאוד גם מכיוון שלירדן יש הרבה נסיון ומומחיות בתחום המגזר הציבורי בו אני מתעניין.
קיבלתי הרבה מידע מקיף ותשובות לשאלות, ירדן היתה קשובה ונחמדה מאוד. ממשיך לעוד מפגשים איתה.

מקצועית, אמפטית ומכילה. למדתי אצלך וממך הרבה. תודה.

אסנת מזרחי

באימון הרגשתי שאני בידיים מקצועיות. ירדן חידדה ומיקדה את הכיוון, בנתה תכנית מקצועית שענתה על הצרכים ובנתה איתי קו"ח אופטימליים. ירדן בעלת ידע רחב בשוק העבודה והליווי שלה מסור לאורך הדרך.
היא נחמדה וסבלנית והרגשתי שאני בידיים טובות.

רז תדהר

הייעוץ היה טוב ומרשים, ואני מאוד מרוצה ממנו. ירדן הייתה מאוד מקצועית, ברורה ונחמדה וללא ספק הרגשתי מכוון

ירדן מקצועית מאוד, עם ידע רחב בנושא התעסוקה. כבחורה צעירה שהתחילה תואר במקצוע שאינני מסופקת ממנו, ירדן חשפה אותי לרעיונות חדשים שלא חשבתי שאוכל להשתלב בהם, מתוך חשיבה ואמון בי וביכולות שלי

הייעוץ היה מעולה. מדויק, ענה על הציפיות ועזר לכוון אותי. היתה תקשורת טובה שנתנה גם רעיונות חדשים.

עומר

אור בקצה המנהרה ירדן היתה עבורי!
מעבר למקצועיות הבלתי מעורערת שלה אי אפשר שלא להתייחס לנתינה ולאכפתיות שלה לאורך כל הדרך. מדובר במתנה אדירה שהצלחתי לתת לעצמי בימים קשים. ממליצה בחום לכל אחד.ת אשר נמצאים בצומת דרכים וזקוקים לדחיפה מקצועית לבחור בירדן.

טליה שרגא

דגשים באימון מנהלים

 • ניהול מתחיל באג'נדה – שהיא נגזרת שבין התפיסות הארגוניות לאלה האישיות. אג'נדה שממקדת את הערך המוסף, ומגדירה ייעוד ותפיסה כוללת.
 • ניהול ומנהיגות חיוביים מתחילים בפסיכולוגיה חיובית – ניהול על פי חוזקות, הוקרה (של העובדים על ידי המעבידים), פיתוח מסוגלות אישית ו"מיטביות סובייקטיבית" הדומה ל"תחושת אושר".
 • ניהול נסמך על הבנה טובה של המציאות העסקית והארגונית בתוכה אני פועל – לאן שואף הארגון שלי להגיע, באיזה שדה הוא פועל, מהם מאפייניו הפורמאליים והבלתי פורמאליים.
 • ניהול מבוסס על יכולות ומיומנויות המאפשרות לקבל החלטות, לממש את הכוונות ולהוציא אל הפועל משימות ויעדים.
 • ניהול מתבטא ביכולת ליצור מסגרת מכוונת לפעולת היחידה שלך, מסגרת המציבה יעדים, מגדירה תהליכים שגרות, קובעת נורמות ומאפשרת טווח של חופש בו כל עובד יכול להביא לידי ביטוי את הכישורים שלו לטובת היחידה.

ניהול מחייב אותך להיות משמעותי עבור אנשיך - להכיר אותם, את השאיפות את היכולות, את המניעים. לפתח ולאתגר יכולות וכישורים, לחנוך, ליצור מסגרת ושייכות, להניע וליצור מחויבות גבוהה.

אימון ופיתוח מנהלים – לאיזה צורך?

 • להגברת הדיאלוג שבין המנהל לארגון, הבהרה ודיוק ציפיות וצרכים.
 • ליצירת פלטפורמה מבהירה שתאפשר לזהות ולמקד את הערך המוסף של המנהלים ושל יחידתם
  לשיפור התקשורת עם עובדים, לקוחות וספקים.
 • להקניה, חיזוק ואימון מנהלים ביכולות ניהול רלוונטיות (ניהול משימות וניהול אנשים).
 • להעשרה בידע ובניסיון ניהולי נצבר בדרך להרחבת טווח השיקולים שמפעיל מנהל, כמו גם את  טווח ההתנהגויות הניהוליות שלו.
 • ליצירת דיאלוג בין מנהלים כבסיס לשיתוף ושימור ידע, ולחיזוק קשרי רוחב בארגון.
 • להקלת תחושת "הלבד" האופיינית לניהול ויוצרים קשרים תומכים עתידיים.
 • לשיפור יכולת קבלת ההחלטות, ניהול זמן, התמודדות עם משברים ויעילות בעבודה.

עודכן בתאריך: 25 בינואר 2023

דילוג לתוכן