העצמה ועוצמה נשית: אפשרויות והזדמנויות

פעמים רבות אנו מוצאות את עצמנו כמו להטוטניות בקרקס, קופצות ממקום למקום ומנסות לא ליפול מהחבל. מוטרדות בקשר לעתיד, מותשות מדאגה, מתמקדות בתרחישים מדאיגים, מצויות בקונפליקט בין הבית לעבודה ולעתים חשות ששיויון זו סיסמה קשה לביצוע ושואפות, אולי, לפריצת דרך.

ירדן שחר אימון קריירה
מאת: ירדן שחר יועצת תעסוקה ומאמנת קריירה בכירה

שארית החיים – השאלה הגדולה

בכל אחת מאיתנו טמון הכוח לבחור כיצד היא רוצה לחיות את חייה. נקודת המוצא היא: כל אדם מלא במשאבים ויכולות. עלינו לזהות את "מטעני הדלק" שלנו ומקורם כדי להפוך אותם לגלויים וזמינים עבורנו.

למרבה המזל האדם לא נולד רק עם נטיות גנטיות מסוימות, אלא גם עם החופש לבחור איך להיות ומה לעשות עם נסיבות שקורות…

ההווה שהינך חיה היום הוא תוצאה של בחירות העבר, הפעולות שאנו עושות היום קובעות איך ייראה העתיד שלנו. אפשר לחיות "על אוטומט" ול"זרום" – מה שיכול לגרום בהחלט לחיים לא בטוחים – או לבחור לתכנן את חיינו, לנסות לעצב אותם כפי שאנו חושבים שנכון לנו ולבחון מה מאפשר לנו להתמודד עם נסיבות, פחדים וגורל.

מה שחשבנו שהוא רק שלנו, הוא בעצם, נחלתם של אנשים נוספים. כולנו חולקים "אדמה משותפת". הסוגיות שונות אבל דומות.

על חלומות, צמתים והחלטות

רבות מאיתנו מסתובבות עם משאלות ורצונות. לכאורה, מרגע שיודעים מה רוצים, התהליך אמור להיות פשוט, לתכנן תכנית פעולה ולהתחיל לצעוד, אך לא כך הוא. המח רגיל להתמקד בבעיות במקום בהזדמנויות והפחדים, המכשולים והמחסומים צצים בו ללא הרף. מה שאתמול נדמה כחלום, פוגש מציאות הנראית יותר כמבוך, וכבר לא ברור היכן הכניסה ואם יש בכלל יציאה… "הגעתי לנקודה בה עליי לבחור ואין לי מושג מאיפה מתחילים, איך מתגברים על הפחד, למי פונים? אני מרגישה מחסום גדול שלא מאפשר לי לנוע. הרבה מחשבות צצות – מה יש לי להציע?"

כמה מועיל אילו בילדותינו היו מלמדים אותנו כישורי חיים, מיומנויות אישיות, התנהלות נכונה, וגם – חיזוק הערך העצמי ומימוש הפוטנציאל האישי…

העצמה ועוצמה נשית מקנות הזדמנות נוספת. לכל אישה שרוצה לקחת הפסקה קצרה ולשים את עצמה במרכז ואולי אף להזמין שינוי בחייה.

עודכן בתאריך: 25 בינואר 2023

דילוג לתוכן